scoala de soferi

Locuiesc în Germania de câțiva ani, pot face carnetul de conducere în Romania?

In Art. 12 din Directiva 2006/126/CE a Uniuni Europene se specifica clar, ca un cetatea ce dorește sa facă Școala de Șofer și sa primească Carnetul de Conducere, este obligat sa meargă la Biroul de Carnete din Orașul unde are domiciliu. Asta rezulta ca: Chiar dacă ai un Apartament sau o Casa în Romania nu […]

Derulează în sus